marți, 25 octombrie 2016

Citate si despre dragoste Fericire.....


Paullo  Colho  -suferinta apare   atunci cand ne asteptam  ca celalti    sa ne iubesca in felul in care ne dorim. Miracole nu au explicatie doar apar in viata celor care cred in ele Cannd inti doresti ceva tot  cu adevarat tot universul conspira la realizarea  dorintei.Când nu mai aveam nimic de pierdut, am primit totul. Când am încetat a fi cine eram, m-am regăsit pe mine însămi. Când am cunoscut umilinţa şi supunerea, am devenit liberă.Singurătatea este mai puternică atunci când vrem să o înfruntăm, dar devine slabă dacă o ignorăm
Dacă iubeşti pentru un motiv anume, eşti frumos, deştept, bun, dragostea devine comercială: te iubesc pentru că te iubesc.
  A iubi înseamnă a fi în comunicare cu celălalt şi a descoperi în el scânteia lui Dumnezeu.
Dorinţa nu este ceea ce vezi, ci ceea ce-ţi imaginezi  despre Drag.
Dragostea este dorinţa de a contribui la fericirea celuilalt. dragosta este rabdarea  dragostea este  pace..      dragostea lupta improtiva   raului.  Dragostea este un   gand bun cand  se iubesc doi oamenii se naste o   poveste frumoasa. EU Iubesc,si  te  ,,  doresc   desi  ramari  doar un vis si  atat     ce este  iubire.....o  dorinta o pasiune,,, o  bunastare  o bunatate   ceva  divin  fericire.
Dragostea este esenta  Dragoste este mangaiere ,, dragoste sa fii alaturi de saraci    sa dai tot ce ai ..     dragostea  sa iubesti sa sa fii iubit. Cu Dragostea nu  te simti niciodata  singur
 Ciatate  Emil Cioran:Pefer sa fiu ultimul om decat sa fiu ca  celaltii Unicul mijoc de a-ti apara singuratea e  sa ranesti pe toata lumea incepand cu cei pe  care i   iubesti. Cand ploua  fa-ti o umbrela   intr-o  bucurie. Limba romana este patria noastra    Nichita Stanescu Nu  vreau  sa fiu geniu am destule probleme incercand  sa  fiu om  Albert  camus Daca am existat  inseamna ca te -am iubit George Bacuvia O tara  trista plina de umor
Dumnezeu este intervalul dintre  doua batei al inimii.
Prostia    este  suferinta ,, nedureoasa a   inteligentei
 A iubi inseamna inseamna a suferi  cum multi   fug  de suferenta putin   sunt cei care stiu sa iubesca   Emil  cioaran
Omul  este singurul animal   care isi poate rata viata.
Mircea Eliade
Lume  de maine Nu poate exista fara credinta.
si  memorie.Calatorule opeste.-te. ce am   fost si  eu voi  fi si tu .
Fa   , iti place  sa  ce simti ca este bine oricum  te vor critrica
 Repectadute pe tine insusi impui  repectul celorlalti
  • Credinţa este baza tuturor miracolelor şi misterelor care nu pot fi analizate de legile ştiinţei” ~ Napoleon Hill
  •  Conteaza ce gandeste   Dumnezeu despre mine restul sunt    detali.
    • „Rugăciunea corectă nu este rugăciunea de cerere, t este sa iertrugăciunea de recunoştinţăe~ Neale Donald Walsch Cel mai imporatan    este sa ierti insa iubesti  din toata inima.  Voi  renunta  la  ceva care   ma tine departe de credinta
    • Fericire e ceva divin. fericire. este  parte   din fericire este  iubire  Fericirea este o secunda Fericirea este dragostea. Fericirea este sa faci ce iti doresti.  Fericire este raza de soare fericirea este cerul
    • Fericirea Happy
    •  E simpul  sa fii  fericit daca crezi in  fericire.
    • Fericire este armonia dintre  ceea ce spui si cea ce gandesti.
    •  Am decis  sa fiu   fericita ca este  ,,     bine pentru  sanatate.
    •  Fericirea  este in noi....   cu noi in  noi.
    • Fericire  este toamna,   cu  frunzele    ei  minuna fericire este iarna  cu  zapada ei. , fericire e mntele  fericiti sun copiii   mici. M .. .-am nascut   sa fiu  fericita nu perfecta. .  Lumea toata e o  fericire     divinitatea e fericire  daca  crezi   ca tot  ce vrei se va implini Daca ai suficienta dragostea   esti cel  mai fericit om  din lume.
    • Nu  exista fericire    care  sa iti  amintesca de tristete.
    • Fericirea     este viata ta.
    • Daca vei cauta  fericire  cu  toata inima ta o vei  gasi  intr-o dimineata  de vara.
      •  

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...