Paullo Colho -suferinta apare atunci cand ne asteptam ca celalti sa ne iubesca in felul in care ne dorim. Miracole nu au explicatie doar apar in viata celor care cred in ele Cannd inti doresti ceva tot cu adevarat tot universul conspira la realizarea dorintei.Când nu mai aveam nimic de pierdut, am primit totul. Când am încetat a fi cine eram, m-am regăsit pe mine însămi. Când am cunoscut umilinţa şi supunerea, am devenit liberă.Singurătatea este mai puternică atunci când vrem să o înfruntăm, dar devine slabă dacă o ignorăm
Dacă iubeşti pentru un motiv anume, eşti frumos, deştept, bun, dragostea devine comercială: te iubesc pentru că te iubesc.
- A iubi înseamnă a fi în comunicare cu celălalt şi a descoperi în el scânteia lui Dumnezeu.
- Dorinţa nu este ceea ce vezi, ci ceea ce-ţi imaginezi despre Drag.
- Dragostea este dorinţa de a contribui la fericirea celuilalt. dragosta este rabdarea dragostea este pace.. dragostea lupta improtiva raului. Dragostea este un gand bun cand se iubesc doi oamenii se naste o poveste frumoasa. EU Iubesc,si te ,, doresc desi ramari doar un vis si atat ce este iubire.....o dorinta o pasiune,,, o bunastare o bunatate ceva divin fericire.
- Dragostea este esenta Dragoste este mangaiere ,, dragoste sa fii alaturi de saraci sa dai tot ce ai .. dragostea sa iubesti sa sa fii iubit. Cu Dragostea nu te simti niciodata singur
- Ciatate Emil Cioran:Pefer sa fiu ultimul om decat sa fiu ca celaltii Unicul mijoc de a-ti apara singuratea e sa ranesti pe toata lumea incepand cu cei pe care i iubesti. Cand ploua fa-ti o umbrela intr-o bucurie. Limba romana este patria noastra Nichita Stanescu Nu vreau sa fiu geniu am destule probleme incercand sa fiu om Albert camus Daca am existat inseamna ca te -am iubit George Bacuvia O tara trista plina de umor
- Dumnezeu este intervalul dintre doua batei al inimii.
- Prostia este suferinta ,, nedureoasa a inteligentei
- A iubi inseamna inseamna a suferi cum multi fug de suferenta putin sunt cei care stiu sa iubesca Emil cioaran
- Omul este singurul animal care isi poate rata viata.
- Mircea Eliade
- Lume de maine Nu poate exista fara credinta.
- si memorie.Calatorule opeste.-te. ce am fost si eu voi fi si tu .
- Fa , iti place sa ce simti ca este bine oricum te vor critrica
- Repectadute pe tine insusi impui repectul celorlalti
- Credinţa este baza tuturor miracolelor şi misterelor care nu pot fi analizate de legile ştiinţei” ~ Napoleon Hill
- „Rugăciunea corectă nu este rugăciunea de cerere, t este sa iertrugăciunea de recunoştinţăe~ Neale Donald Walsch Cel mai imporatan este sa ierti insa iubesti din toata inima. Voi renunta la ceva care ma tine departe de credinta
- Fericire e ceva divin. fericire. este parte din fericire este iubire Fericirea este o secunda Fericirea este dragostea. Fericirea este sa faci ce iti doresti. Fericire este raza de soare fericirea este cerul
- Fericirea Happy
- E simpul sa fii fericit daca crezi in fericire.
- Fericire este armonia dintre ceea ce spui si cea ce gandesti.
- Am decis sa fiu fericita ca este ,, bine pentru sanatate.
- Fericirea este in noi.... cu noi in noi.
- Fericire este toamna, cu frunzele ei minuna fericire este iarna cu zapada ei. , fericire e mntele fericiti sun copiii mici. M .. .-am nascut sa fiu fericita nu perfecta. . Lumea toata e o fericire divinitatea e fericire daca crezi ca tot ce vrei se va implini Daca ai suficienta dragostea esti cel mai fericit om din lume.
- Nu exista fericire care sa iti amintesca de tristete.
- Fericirea este viata ta.
- Daca vei cauta fericire cu toata inima ta o vei gasi intr-o dimineata de vara.
Conteaza ce gandeste Dumnezeu despre mine restul sunt detali.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu