Iubirea este ceva unic, ce greu se poate exprima prin cuvinte, caci se simte. Ea, pentru noi oamenii, este "Bunatatea lui Dumenezeu". Este sentimentul neconditionat de afectivitate, pasiune si admiratie...dorinta de a fi mereu indragostit. Iubirea trebuie sa existe intre
noi si atunci cand suferim sau cand nu suntem bogati. Nu consta in bani sau averi. Nu trebuie sa ne luam dupa frumusete sau smecherie...caci frumsetea interioara conteaza mai mult.
O iubire pura si sincera nu dureaza o luna, doua sau trei, dureaza toata viata. Iubirea adevarata face sacrificii, este invingatoare si demna. Trebuie sa invatam sa iubim fara sa cerem nimic in schimb. Trebuie sa fim
mai iertatori, sa avem o inima curata si plina de dragoste.
Despre iubire a auzit
toata lumea, toti iubim si avem nevoie de iubire...fara dragoste nimic nu exista...pentru ca iubirea este cea mai puternica forta. Este ciudata si de neinteles, dar totodata plina de mister si lucruri noi.
A iubi inseamna a stii sa daruiesti iubire, a inceta sa traiesti pentru tine, a exiprima iubirea fata de altii, a ierta, a fi mai bun, a renuta la sine pentru ai face fericiti pe cei din jurul tau. Prima iubire nu se uita niciodata...primul tau/ta iubit/iubita este aceea legatura spciala care simti ca esti facut pentru aceea persoana.
A iubi inseamna a stii sa daruiesti iubire, a inceta sa traiesti pentru tine, a exiprima iubirea fata de altii, a ierta, a fi mai bun, a renuta la sine pentru ai face fericiti pe cei din jurul tau. Prima iubire nu se uita niciodata...primul tau/ta iubit/iubita este aceea legatura spciala care simti ca esti facut pentru aceea persoana.
Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta si orgoliul.
Pentru mine dragostea este totul. Te iubesc! Pentru ca ma faci fericita in fiecare zi, chiar daca ne mai certam. Te iubesc! Pentru ca fiecare zi cu tine este o zi senina de vara cu multe flori si soare. Te iubesc! pentru ca esti totul pentru mine, imi oferi dragostea de care am nevoie. .
Pentru mine dragostea este totul. Te iubesc! Pentru ca ma faci fericita in fiecare zi, chiar daca ne mai certam. Te iubesc! Pentru ca fiecare zi cu tine este o zi senina de vara cu multe flori si soare. Te iubesc! pentru ca esti totul pentru mine, imi oferi dragostea de care am nevoie. .
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu