sâmbătă, 30 mai 2015

Gandurii despre mine









Astazi  o zi  de primavara  frumoasa m-am  gandit  sa scriu    despre  mine insa,hmm imi  este  greu   sa   scriu  despre mine sunt o persoana  sincera..   si  tot odata   dificila, am incredere, in mine si  nu renut nicioadata sunt optimista ,,sentimentala  si ma    bucur  din orice ca un copil naiv    traiesc   fiecare   stare emotionala in parte uneori imi  schimb parerile opinile,  starile ,  des stiu ca, nu este bine asta dar...
 M-am intrebat   uneori  cine sunt eu :  sunt o finta  unica   cu parul  creat, brunet,  cu ochii  negri,  sunt  chiar    draguta daca ma   gandesc   putin, dar sunt inteligenta.
Sunt o: fata  fericita ,  chiar   daca inca nu am un job , nu am o ocupatie , zinica tot ma consider o  finta  , Happy  am :o familie care  ma iubeste   si un iubit.
Imi place mult sa ma plimb si sa  citesc,  iar vara asta  vreau sa  fie  ceea  mai tare!
Imi  este dor de mare si de varurile  marii astept  cu  nerabdare,  sa  vad . ,,marea din nou si  chiar  zile  acestea am fost la mare , si am vrut parte de o zi  superba  cu   mult soare. 

 Oricand este  frumos la mare  , sunetul  marii ma facineaza si   zona litoralul.
Unii nici  nu viseaza la mare au vazut-o  doar  de  la televizor .
Acesta  primavara a fost  minunata pentru  toti ,  cred  ca si  vara acesta o sa avem   momente   de bucurie.
Fericirea   din  viata mea  este  ca am o familie  si   cativa   prieteni, sau amici   care ma iubesc  .
Hm Ce  este  fericirea..? Fericirea se regaseste in  lucruri simple , in  ,persoanele  pe care le iubim ,  in natura, in dragoste, in  ceea ce iti place  sa  faci .
Voi  continua  sa  scriu   despre  natura si  despre mine : Luna ; Mai ceea mai  frumoasa  luna de vara  am vrut   zile   bune ,  zile mai  putin  bune,  insa  ,   tot   ce conteaza, este  ca am vrut momente   speciale alturi de cei dragi .De  ceva vreme   imi place vara ,   si soarele  care rasare la  6  dimineata si apune  seara traziu si ploile care apar  uneori   din    senin,, si  furtuna  care     vine din tot data pe strazile   Bucurestiului .
Natura, imi  ofera   mereu prilejul  sa fiu  etuziasmata  de  viata. Desi  viata   este pentru toti este complicata , insa nu trebuie sa ne  fie frica   ea.
M-am cautat mereu pe mine insumi insa  cred ca,  nu  voi stii niciodata cu adevarat  cine sunt:
Nu sunt nimic  alceva   decat.:ceea  ce gandesc si ceea     ce visez, iar       viata mea   este    doar un vis.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...