duminică, 9 august 2015

Vara



Iata ca a venit  vara  , in sfarsit.,ce bine !! 

Vara totul  rade  si danseaza prin ploaie. 
Vara indragostiti  se iubesc  neincetat, pe plaja pana la  miezul noptii si   nu mai tin cont de timpul   care   zboara  caci sunt in lumea lor roz.
Miroase a flori  de vara   , a flori   de mac,  floarea  soarelui  care   este ca un soare  care rasare. Zori diminetii  miroase a  vara nebuna si a copacii  verzi si    vii, si a povesti  de  dragoste.
Inceputul vara  este   cu ploi , uneori si oameni sunt fara chef din cauza caldurii nabusitoare  care ne zapaceste.
Vara are o  fire salbatica  ca,un  copil  rebel.
Zile  de vara sunt   mai lungi si mai arzatoare   ca,  celelalte  zile din celelalte anotimpuri   .
Fiecare  vara are    povestea    ,cantecul si amintrile ei .
Vara  trecuta    imi aminste   de tine si   de zambetul tau.
Iar    vara  aceasta  poate ca  , vom  trai clipe  fericite impreuna.
Vara toti  evadam la mare ,mai  fericiti  .  Gara  este plina  de  calatori  ,si bagaje imprastiate,    pe peronul  jos   asa  este   vara   un haus total  .
Vara la  mare  este  sezonul festival ,  toata  lumea  fuge  din oras .
  Frumos   este   vara la mare. Marea este  linistita   ori  agitata  pescarusi    sunt  si ei pe malul marii  , soarele este stralucitor , nisipul  este fierbinte  , toti  cei  care merg  in  toii verii  la    mare    se  bucura de   zilele  insorite .
Mie   nu prea imi place in plina vara  la mare  pentru  sunt prea multi oamenii   si atunci vacanta ta nu va fi o relaxare  caci un mare  stres, ,, o nebunie ce mai frumos la  mare este  toamna in septembrie cand sunt   doar eu si mare fara sa ne deranjeaza  nimeni  ,  doar sa aud ecoul   pasarilor ratacite; Atunci  este  perfect la mare   si totul este ca un vis, din care nu  ai vrea  sa te trezesti
Vara  din firea ei este zbuciumata ca si un copac batut de vant.
Vara    fiecare  dintre  noi traim o poveste  de iubire.
Am  mullte amintri  vara la munte, la  mare,   si la recuperare medicala. 
Vara este o iubire  care incepe primavara si  se  tremina toamna..
La inceputul verii este  ziua copilul  ,   in fiacare om  exista  o  inima  de copil.Mai frumoasa ca vara este  toamna  aurita.
Vreau  sa cred ca o sa am o   vara  minunata fara griji , o vara ca in  basme cu zane  cu               flori in par.Vara  cerul este  albastru ,senin ,cam tot  timpul.. , doar din cand  in cand mai apare cate un nor gri pe  el. Dupa  ploaie vara  apare curcubeu in mii si mii de culori .Vara lumina   soarelui  ne   incalzeste  privilire  cele reci.Vara orasul printe  viata. Vara  este o   nebunie  sa, honaiesti  padurile verzi si , pline de copaci batrani ,in padure si  mereu o sa regaste  linistea vetii  tale.
Vara o pata de umbra   este   un stop  de fericire pentru mine.
Ploaia  , de vara care m-a udat ieri a fost   ca o alinare.
Ma  intorc in  fiecare  vara la mare,    de fiecare data  fiindca  ea,    este  prima mea dragoste eterna.
 Un  camp  cu flori  vara pare un tablu pictat. Zilele  de vara vor  trece repede ca o singura zi. iar, toamna se va astrne   si natura se preschimba, in bogatia  rodelor.
Doar o amintrile vor ramane  vara , o data cu trecerea timpului.
Vara  este  ca , un vant cald venit din Africa  de nord.
Uneori vara  este  sufocanta, si  te face  sa lesini., si  iti taie   pofta   de mancare.
Vara  se termina scoala si copiii  intra  in vacanta  ceea mare este o  bucurie ei
Vara este  dragoste si tacerea din inima mea..Amintri    frumoase  , amintri    de neuitat am vara , la munte la mare , si la sanatoriu  de recuperare, fizica si medicala.
Vara este  timpul pentru libertate,    pentru prieteni, este  timpul   sa te distrezi   cat   doresti. Gandurile   mele vara sunt   minunate  , ca o zi  superba de  luna   lui  august, pe care o   ador  , imi plac  serile de august , ca sunt mai   racaroase si mai blagine,  ca cele  lunii  ale  verii .Mie  mi-ar placea vara sa aleg desculta prin ploaie . Ploaia   ma face sa ma indragostesc (din nou , si sa fiu iubita   cu adevarat.    trebuie  sa  ne gandim  ca, ne va iubi  cineva nebuneste  si totul   roz  minunat , in viata  noastra,   insa  iubirea  este:   adevarata  este ceea pe  care o  are Dumnezeu pentru noi) 

Zambetul  generos  , unei   persoanei  dragi,  .imi aduce  bucuria intr-o zi  de vara cu nori negri..
Iubirea  de-o vara poate schimba totul in viata ta.
Prima  zi de  Vara astazi  21 iunie  a plouat  mult. .   in Bucuresti  asa cum nu mai plouat     demult , sunt   placut  suprinsa de inceputul verii.  Ploile de vara sunt  ca  certurile dintre indragosti    trec rapid . Ar trebuie sa existe eterna  vara in inimile  noastre. Atunci  cand noi suntem fericit , vor exista      zile de vara  fericite!!  Pastreaza-ti  increderea  in toate  lucrurile  frumoase .  Vara  este  timpul  numai bun pentru  relaxare  la umbra    unui copac , cu o  carte  buna in mana. Vara multi  dintre noi pierdem timpul
Vara  oricand e  bine sa visezi ca esti  pe insula     minunata alaturi  de iubitul iubita. O vara perfecta  este atunci   cand iubesti   apusul   soarelui   . Doar   amitrile  au mai  ramas  din vara  adolescenta mea complicata.   O  mie de verii  daca as  fii trait   tot  ar fi   prea putine  sa te iubesc. Poate ca in  unele  zile    din acesta vara soarele nu mai  iese   din mare, ca anul trecut.. Vara la  fel  ca si  primavara iubesc soare, si luna   ele ma fac sa fiu mai  buna. Vara reprezinta:  Briza mari, sare si soarele.. Vara va fi mereu o  renastere   . A privit  cerul  vara, este    bucurie for me. Verile scurte sunt  ca si  noptiile   de iarna.   Cine stie oare cate suprize placute   vom avea  vara asta . Cat as vrea  sa mai  traiesc   verii de alta data cand mergeam cu    familia mea in vacanta,  erau atat de  frumosi  , acei anii , insa  au  trecut, si nu sa mai se intorc niciodata.  Gandul meu  zboara  vara in destinatii  noi   dar   gandurile   pot  ramane  doar  un   vis si atat.  Daca te-aifi trezit  singur,  intr-un oras  ,  in  miez  de vara, ar  fi ceea  mai tare ,   experienta. Vara ar  putea  o  calatorie.. Vara  totul  este o  transformare..   Vara  asta  dragostea este ca o   furtuna .   Vara am avut stari de agitati, insomni , nervozitate,   si dureri. insa orice durere  se schimb in fericire..Vara  suntem ca,  pasari calatoare , plecam dintr-un oras  in  altul.  .  
In orice  zi , in orice anotimp , in orice vreme  in orice  timp , in oricemoment, dificil, ca  in orice vara   va  aparea curcubeu dupa  fiecare ploaie  de vara!!  
Vara   dragostea  este ca un vin sec. Sa nu uitam  nicicand  de ceea mai  fericita vara a noastra,  sa nu uitam  de lucrurile   care ne  fac sa zambim.  nici sa nu incetam a  crede in  visele  pe   care  deca   vara ni -le poate indeplini.
 In acesta  vara, singuratica  am invatat   sa iubesc din nou   simplitatea  lucrurilor   si si iert si uite asa  fericirea  ,  si  dragostea mi-au umplut   sufletul de energie  pozitiva.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...