luni, 8 februarie 2016

Iarna



A venit  iarna la  Bucuresti a nins  multt...,  totul este alb.
Am  fost , afara..  este foarte  multa   zapada si  rece   insa .   asa este  fiecare   nisoare
  Iarna uneori este lunga si , apasatoare..
 Dimineata  cand  m-am trezit    copacii   erau.  cu zapada.   strazile  .sunt   si ele   ingropate .in nemeti...
orasul este  blocat.   Masinile merg greu.. .si  parca totul  se misca , in relure   .- Nu  crede am ca o sa mai ninga   la noi anul asta eu deja ma gandesc la mare  la , soare , la evadare din  , marele oras,...Vis de iarna vis  de dragoste . .'.    ma-am  decis sa raman  singura, doar cu mine,   anul   , asta si anul  urmator. insa o  sa fiu  mereu, acea fata  ,    zambitoare.., plina. de viata. optimista  la maxim.Tot  despre  iarna....  zilele asta nu a rasarit soare  imi  este dor  de soare  . , si  de razele lui blande.. Ma  gandesc, ca mai este mult pana la  vara  si deja imi imaginez cat  de   fericita , o sa fiu  cand   voi merge mare  cred, ca totul  se  va schimba. iarna .  va sterge  toate amintrile  dureroase 
 . Iarna primavara.  , va fi doar, un trecut    rece...
  . Iarna uneori trece foarte greu.
 Iarna ,  dragostea dintre noi oamenii,  cu mii de pacate.
  soarele alunga , iarna din viata mea si imi da curajul, sa iubesc din  nou
 Iarna,.se nasc alti  copii minunati plin  de energie..  cu  vise desenate.
Zilele asta , am  stat mai mult   . in casa. pentru  ,ca    temperatura, este  foarte  scuzuta.

Daca a  venit iarna inseamna  ,  ca primavara  este aproprie.

 in decembrie am vrut sa  merg la mare.  dar nu a fost sa  fie.  Vom .
 Iarna , universul  asculte noi  iubiri. Iarna asta sunt.....
  trista ori  fericita iarna asta am trecut prin  momente    urate, si prin   momente de singuratea dar, dupa iarna ,  dura,  va   venit ,  primavara,, ceea luminata , si plina de bucuri Iarna , asta , imi permit sa abordez  niste  vise   de calatorie de  iubire, . am  sa cred in   iubire,  ,  fericire.,,
O,  sa invat  sa am rabdare,  . Iarna ,, este ca soare, si uneori este ,  ca un nor cu multa apa, in   el.
 Iarna iti aduce dor ,nespus   de vara.,  
Iarna trebuie sa fi optimist  sa nu te  tem de zile  nasoale.
Iarna, am un  sufletul. singuratic
 iarna ,   asta, voi spera,  sa,  merg doua zile la munte., imi place mult   atunci  , cand  merg la mute simt,  dragoste in mine, si  ma simt libera.  .
 Iarna este un apus  de soare.
 Iarna este  ca o mireasa.--
 Iarna, visele nasc,  dragoste si pace.
 Iarna asta . te voi uita.  , nu mai ma  voi gandi la tine. Iarna se aude, ecolul  iubiri.
Iarna ma cuprinde tacerea 
Iarna, am visat ca, am fost la mare cu tatal meu.
Poate , ca iarna asta,   va, apare, alesul  inimii mele.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...