luni, 7 martie 2016

Proza de dragoste




 Proza  de dragoste . Tu esti  tot  ce im doresc Esti lumina  mea  Esti finta mea,.
  Toate gandurle mele sunt despre tine. Tu    esti  centrul universului meu.
 Imi  este dor, de ochi tai si de tine.,.  Tu   esti ca o ploaie de vara...  ca un  soare
In iubirea divinitatii   te vad  pe tine.
 Chipul   tau li  vad mereu  in mintea mea.   Esti  ca pasare in vant
 Dorul  meu nespus,  tu  esti la fel si alinare . Esti  vara mea..
    Raza  mea de soare tot tu  esti .
As  vrea sa  am mai  aproape 
 inima mea
 Cand nu sunt cu tine sunt trista.,tu ma faceti   ceea  mai  fericita, ma faci sa ma simt iubita.
 Nimeni  nu ma  va iubi mai mult ca tine.
A fost  iubirea mea.    vei fi iubirea mea.. si eu te  voi iubi.
 Cel mai frumos, faptul  ca, o sa   ne  intalnim  candva  pentru ca, dragostea adevarata  exista.
As trai  cu tine tot  timpul  te -as iubi  tot pe tine,  daca m-as naste din   nou insa tu vei  ramane pentru mine o    speranta ca te voi intalni  intr-un an al vetii mele.
Dragoste este lupta
  Dragostea  are rabdare.
Dragoste  nu se manie
Dragostea invige
  Dragostea  mea esti tu.  Natura si ea vrea   sa ne gasim  si sa ne iubim pe veci   dar , poate nu este scris  sa ne  vedem   si ne  este scrisa  singuratate curda. Te astept  de un secol  si tot nu  vii.  Dragostea ,  dintre noi  este ca , un  tradrafir cu spin. 
ca poate candva te voi intalni ma face sa fiu optimista si  zabitoare .
 Estii  amorul  meu . nespus   esti petale de flori 
 Amintria   .. unei iubiri   este    frumoasa pentru  ca tu mereu mai iubit  si inca ma iubesti. Prima iubire  nu se uita niciodata , prima iubire este unica prima iubire  nu   se uita primele  atingeri primul sarut.
 Totusi  este iubire, intre noi , o iubire,  tacuta  si    secreta.
Cel  ma  dragut  ar fi sa ne iubim  pana la sfrasitul    lumi. 
 Te  iubesc. cu  gandul si  cu toata inima mea.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...