luni, 2 mai 2016

Gandurii de Pasti






   
Pastelele, repezinta invirea
iertare ,  iubire, credinta.. pace, liniste,  sufletesca,,  speranta...    sarbatoarea.
pastelui  cea mai veche si  ce mai, importanta.  este lumina  dintre  oamenii,,. Pastele  este o  bucurie...  interioara o   schimbare.. o minune.
.Pastele  tot  timpul  este ,   primavara..  si duminica..,  si  de fiecare data ploua. Toata,  lumea,  astepta   mini vacanta  de pasti.,  .   ,  si  de data asta  pastele pica, in mai..  ... ce bine   Ganduri le de Pasti  sunt vesele.    si  tot. o data, am o melancolie.
 Pastele,  se sarbatoreste
  in familie,  acasa    , cu prieteni.  si  saraci
trebuie,  sa, aiba pastele lor De pasti, trebuie
, sa avem  suflete luminate ,  sa avem  sufletul eliberat, de pacate., si   sa avem inima  linistita
Paste  ,  este  verde  , ca, iarba.
    Pastele  asta poate,  ca, va   fi frumos,,. . De pasti  ai  anumite 
sentimente .adanci.    de smerenie , . si de puritatea. Pastele este accea zi
  in   care, trebuie ,.  sa fim mai buni  mai iertatori. sa   iubim  pe aproprie . pastele, este ca o eternitate. Pastele   e  ca o primavara , cu ., flori inaite de   pasti este   ziua   Florilor..
  Pastele , este  contamplare, o supriza., pastele   este o daruie,
Sarbatorea  pastelui   este la  cateva zile distanta  si  emotii.,., oare,  cum o sa fie,-. .,  Vreau   sa fiu  , fericita anul   de ,  Pasti sa ma bucur  si  sa zambesc..    nu  vreau   sa fiu  trista  in nici -o sarbatoare,  caci    vreau  sa ma bucur..
de tot ,  de    viata,  mea,  de prieteni  de  familie,,. de cei  dragi mie
 Paste  este  Craciun   verde. .
 Pastele  este pozitiv , e  luminat ,,  ca o noapte  cu luna    plina..
  Pastele  este despre, vara   si  primavara.
  Dragostea Pastelui   patrunde prin  cugetul  sufletului meu. Paste   ceva ce continua
  Idei  de    Pasti,..  Poate ,,, . o sa.   fie.  frumos  si chiar,   Super.
 am  fost    cu un prieten,  la cinema la  mal  si  la  biserica , si  in parc, a fost  coll
  Pasti , o zi  speciala,   ,, ,  de , care imi  voi aminti 
 mereu..   Un paste  fercit!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...