miercuri, 20 septembrie 2017

Un nou inceput de toamna











Ma  bucur mult de venirea   toamnei  sunt      foarte fericita
 28  de toamne am    trait minunate cu  oameni  buni   uneori    oameni   rai.. cu emoti  cu  tristeti  cu zambete.. cu nolstagi ... cu prieteni    adevarati sau ,,,  prieteni   fasi  ,  ,, cu bucurie  in suflet si cu speranta ,   curajul     de a merge mai    departe.  cu   minuni  O  da exista minuni  daca crezi in ele.   Amintri    dragute am   trait    toamna  ,,   .. cu mult umor.
Oameni   au nevoie  oricand  si  toamna de  dragoste.  de    lacrimi
  de fericire ., intepciune , bunatate  , sinceritate, trandretie de incredere , de frumosetie interioa ,  de pace de bune stare..,,  ..  de   gesturi bune,,,,,,,,,..    de bucurie  de oameni    care sa fie  oameni. Inceptul  toamei  a fost cu zile   calde  ca  de vara,,,,........  cu  ,,,dimineti  reci. Toamna      deja nu mai am nici-o  treaa cu tine si  ma simt   Happy. Toamna sa fim crestini  sa fim buni  cu oamenii din jur nostru sa nu facem  rau. sa nu    raspunde cu   duritate   rautatilor.,,Toamna sa cautam  drumul care duce sper iubirea divina
Te iubesc    toamna.
 Toamna imi place sa ma plimb  printe  fruzele maro,,,
 Toamna   ploua cu  frunze  auri  si maro
Toamna inca te  iubesc  chiar daca esti un necunoscut,  in  ceata .
 Iubirea este toamana viata  este iubire asa  pentru unii viata  incepe   tomana, Sa invam sa chiar  toamna cand ploua afara si  suntem   tristi.
Tu  esti  bucuria  mea  toamna 
 Spunem  o poveste despre tine.atunci cand soare dispere    toamna
Iubire  este  un vis  toamna,,
 Au fost multe zile cu soare,,,   toamna de  parca  vara de-abia a inceput.
   Toamna   este  luminta
 Imi doresc ca toamna sa ma suprinda cu  ceva......
.Toamna  este primavara mea
Sunt singura  ca vom    avea o  toamna pozitiva  cu dragoste  , pace credinta,,   ,,   sanatate si  bucuri...
Toamna asta nu am nevoie de iertare ta  pentru ca stiu   doar un om  fara suflet,
   Toamna  inca ne mai iubim  ca niste  prosti....
  Tu   toamna    ai plecat   din viata mea ., 
Toamna  ne ascundem prin  zidurile munte , .insa important este    sa nu  fie  un  zid intre noi si divinitate
 A doua  zi de   toamna  am    , plouat. si a  baut vantul
 Vor   fi multe  zile cu  soare  toamna  asta
 Toamna  fii   ploaia mea
 Tomana  asta adu-mi  toate visele  le viata.
 Toate   zile de toamna     imi   vorbesc doar  de tine.
  Macar o  zi  sa mergem la munte la munte  toamna asta si tot as fi   bucurasa
 Toamna ..putem   atinge orice vis daca  ne dorim cu adevarat..
O  zi  din  viata mea sa fii cu mine  toamna  asta  dar ,  este imposibil.
 Cineva  toamna asta a simtit  disperarea pe  chipul  meu  de avea  pe   iubit sau  ,,  sot  ,   da  nu  trebuie  sa  gandesc la andesc la asta.. ,,  Sa ne   gandim    ca,,, o sa avem o    toamna  frumoasa    cu  ganduri  .. pozitive, cu  speranta  a mai spus asta,,
 O  zi   de toamna superba  este, atunci  cand  dimineata un   tip  care arata bine   iti  zambeste,,,,,
  Fericirea  si  dragostea poate veni   si    toamna
Tomana am privit  apusul soarelui ,, si    am fost happy.
  Toamna  este  ca o picatura palda
  Toamna   
parcurile sunt pline de frunze..,  
 Toamna  danseaza melancolica
  Sa  nu uiti sa imi faci  o Bucurie  toamna..
Povestea  toamnei este o  uitare    iar   tu esti uitarea mea
Toamna  asta  chiar   trebuie   sa plec  si  sa spun  doar ramas bun
  O zi minunata de toamna ,,,,,, ,,,   este    cand  cel care conduce tranvalui este super de  treaba,, m-am  ajutat sa cobor,,,,,,,,,, da toamana exista si oameni    plini   de iubire cu inima buna.  
Cel  mai  tare este  ca luna septembrie  a fost  un    soare  stralucitor ,,,  pentru  mine  cu multa lumina    insa  14 setembrie   este,,  si va fi mereu o zi negra pentru mine   pentru ,,  el  nu  este.............
Fericirea   in  toamna  asta,,,,,  ,,    este sa fii multumit  de  ce pimesti de la DUMNEZEU fara  mai cer  nimic .   .  asta    este   implinirea sufletesc toamna
 Toamna  asta suntem impruna  dar singuri .
 O alta  zi  de  toamna    trista, ,,,este,   pentru   cineva          ,, ....isi pierde  tigarile la munte  intr-o gara 
In      orice zi de  toamna petreci   timpulu doar cu  cei ,,   care au   timp  de tine.
  Toamna  si oricand   adevarul ne  face  sa fim liberi
Mereu chiar si  toamna  fa ce iti spune inima,, nu  ce vor    alti
  Toamna  lasa  totul in urma si merg mai  departe
 Voi lasa  -o pe  toamna sa imi vindece toate  ranile  pe  care  tu oricum nu mi-le ierti    niciodata.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...