luni, 25 decembrie 2017

Povestea de Craciun













 Craciunul  este sarbatorea mea pe  care   o iubesc mult 
Imi place mult  Craciunul   si traditia    lui
   De   Craciun   sa  avem   in   suflet  dragoste,    compasiune,   smerine   iertare  pentru     cei  din   jur
Craciunul   este :   ce  mai frumoasa zi  din an
   Craciunul  este nastrea iubiri   divine  pentru noi
Imi  doresc   ca acest   Craciun  sa  fim  fericiti , sa fim o    iubiti  sa ne simti bine toti in  famile
  Pentru  cei  care nu au   nimic si nu au  pe nimeni .Sunt singuri    Craciunul este trist   Sa  ma bucur de viata mi-a  spus    un  parinte  in   postul Craciunul
Craciunul  este : Iertare si bucurie.
  Craciunul  in  fiecarea  an    este minunie
Craciunul  Nu inseamna     nebunie     stresul  datorita  Cumparaturilor  dinnaite   de Craciunul
Cracinu nu inseamna  cadouri   scumpe . 
 Cracinul nu innseama  mancare in excces.
Cracinul:  este sentimenul  dragoste.
Craciunul este lumina sfanta.
Cracinul   este   poveste  despre  oameni  deschis . 
   De  Craciun  sa ne deschidem  inimile  
De  Craciunul  este liniste in  oras
Povestea  despre cel  care s-a nascut pt noi.
  Povestea    Cracinului  este  despre   fericirea, pace,    iubire din suflet.
voi pastra  Cracinul in inima  mea  mereu
  Unii     oameni   spun Craciun  fericit  cu   15  mi de  zile innite este   stresant .
Cel mai frumos Craciun  este undeva la tara .
Craciun ne daruieste lumina in  suflet  
Crăciunul nu constă în a ne deschide cadourile către cei iubiţi, cât a ne deschide inima către ei. Acest  Craciunul   este,,  minunat , cu soare,,Acest  craciun  este  ca o  lumina  divina.  ,,
Craciunul  este o inima curata plina de lumina.
Cracinul   este:  sarbatoarea iertarii.
 Craciunul  ...  este bucurie, bucurie, bucuria ,,
Povestea     Crcianul nu  despre tine   caci  despre  noi  oameni    frumosi  la suflet .
Sa ne bucuram  de ziua  Cracinului  cu zambetul  credintei in suflet,

Craciunul  : sa fie pace ,  bucurie  liniste ,,   pace  sfta in  familie
Craciunul  sa fie  un moment de    rugaciune . 
Cracinul  sfant te iubesc 
   am  a  fost o  zi cu  soare o  zi de  primavara   de   acest Cracinul
  Cea  mai  frumoasa   zi   din an    a fost in    familie  cu  bucurie  si cu drsgoste    de Craciun o perosona   mi-a spus:   ca este  incatat ca a cunoscut  o persona  indraznata  plina de voiosie . in pricipiul  o luptatoare cu   frumosete

 Va  doresc  : un    Craciun  fericit

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...