sâmbătă, 30 decembrie 2017

Sfarsit de an








Anul    2017   s-a  sfarsit     s-a   dus  ca   vantul ,  tragem   linie  si  ne   intrebam  ce am  realizat  in acest  an .Avea Scarface(Al Pacino) o vorba  "Every day above ground is a good day" (Fiecare zi deasupra pamantului este o zi buna) 
deci desi nu pot lauda cu prea multe realizari ,consider ca a fost un an bun.
Am calatorit mult.am cunoscut multe persoane noi si m-am apropiat mai mult 
de Dumnezeu.
Chiar daca nu sunteti o persoane credincioasa ,va recomand cu cea mai mare caldura 
manastirile din Romania.O sa aduca multa liniste sufletesca si pana la urma asta e tot ce conteaza.
Dar sa tinem cont si de zicala "Mâinile care ajută sunt mai sfinte decât gurile care se roagă."Bunatatea este calea spre fericire.
Acum la sfarsit de an sa fim recunoscatori pentru ce avem,sa privim cu optimism viitorul.
Sfrasit de an  sa -i  multumin lui Dumnzeu pentru  toate  sa   fim recunascatori, ,
Sfarasit de an emoti   ras pregati de revelion.
Sfarasitul  anului sa fie bogat 
 Sfrasitul  anul  sa ne  prinda tot optimisti 
  Sa  avem parte  de oameni   frumosi la suflet    la sfarasit de an  .
Nu   trebuie sa lipsasca   rugaciunea   de sfrasit de an
Sfarasitul  anului   sa ne dorim  sa fim   la fel de optimisti si fericiti.'
 Sfrasit de an dragostea  nu mai este s-a dus si ea  .
Sfrasit  de an    o  o profunzime   a  sufletului 
 Sfrasit  de an  sunt  gandurile frumoase de  la  cei  dragi
  Va  doresc:   un sfrasit   de an ; plin    de fericire, ,  si  dragoste

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...