sâmbătă, 24 martie 2018

Ce iarna frumoasa avem in acesta primavara..






Iarna  a venit  la   Bucuresti   dupa  ce am  venit   eu din Grecia   nu  crede-am     va   mai  venii.A nins , in primele zile    de primavara  si  a fost  frig  si multa  zapada.Avem Iarna  frumoasa   primavara asta
 Iarna   asta  sau primavara  ne imbracam in haine de dragoste
Primavara,,  inca nu au  venit   dar, tu esti,,, primavara mea
In  prima zi   din marte, si  in prima zi  de de  primavara   a ninis  ca -n povesti     de parca am  fi  in luna  decembrie   
A  ninis primavara,  de parca  au    venit , sarbatorile  de  iarna
Vei  fii  calatorie iarna primvara asta..
Marea  a inghetat si ea  decant a venit iarna  din  nou
Primavara  Acesta  vom   spera  sa nu  avem un   Paste cu ,,, zapada  ca in Povesti
Ce iarna  frumoasa   am  fost  primavara asta cu fara flori ,, dar,, cu  zambete in suflet.
Tu  esti lumina mea   cand soarele nu este  primavara  asta

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...