Romantica .Don't worry,Be Happy !Love saves The Day , A iubi inseamna a ierta !! Gaseste curajul de fi tu insuti, chiar daca inca nu stii cine esti ! Viata este frumoasa merita traita fiecare clipa. Gandeste pozitiv!! M-am culcat si am visat ca viata era fericire M-am trezit si am vazut ca viata era datorie Mi-am facut datoria si fericirea a venit!!
luni, 18 iunie 2018
Copilaria
Copilaria mea a fost frumoasa cu oameni buni , sufletesti , . draguti si ,sinceri,
Am avut tot ce mi -am dorit in copilarie chiar daca am stat departe de familie.
si de casa dar pot spune ca a fost o copilarie binecuvantata de Dumnzeu. El A facut , minunie cu mine... copiralia , am trait-o la Busteni doar vacantele de vara, Pasti si Craciun venia scasa si erau de vis, acele zile , cu familie . Copiralia mea a fost o lupta pentru existenta. , un sacrificiu. un drum spre vindecarea trupului. Insa sa , acceptam suferinta ca o bucurie .La finalul adolescentei .
mi-am dat seama care sensul vetii ,el: este :sa ne apropriem mai mult de Dumnzeu sa,cautam imparatia cerului .
Copilarie este un vis.
Fericirea este copilaria,
Dragostea este copilaria
Copilaria este ca o stare pozitiva,
Copilaria inseamna joaca si somn.
Unii copii au o copilarie trista fara parinti, jucari , Mos Craciun afectiune. iubire. .Copiralia este libertate,,
In copiralie aprindem vise in noi
In Copilaria este ras, plans , emotie fericire , bucurie , dragoste si tot ce este mai frumos.
Mi-am iubit copilaria
In vremea copilariei mele minunate am invat sa iubesc si sa iert,.Copilaria este : etapa cea mai frumoasa a vetii . Imi este dor de copilaria mea fara telefone mobile, fara internet doar cu jucari si povesti cu zane si cu printi,
.In c0pilaria avem . toate visele drumurile, usile, deschise, Nu uita ca, , anii copiraliei tale zboara ca, vantul ca gandul si trebuie sa ai speranta in : suflet.
Copilaria este taramul fericirii.
Copilaria este singura fericire pierduta.
Copilaria este o poveste cu heppy end.
Rairul pe pamant este copilaria.
Copilaria este creativitate.Vise melancolice ai in copilarie
Naivitatea si inocenta o avem in copilarie.
Un basm fara sfrasit este copilaria.
Traim din plin in copilarie si uitam notiunea timpului .Copilaria este dulce.Sa nu iti regreti copilaria nici -o clipa.Copilaria ne pregateste pentru viata,Fa-fi copilaria frumoasa si bucura-te si iubeste viata.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Hello decembrie:Ganduri decembrie
A Mai trecut un an din viata mea; A Venit decembrie. plin de bucurii. In decembrie m-am nascut eu. si cred ca sunt ...
-
Iubim toamna Toamna este iubire Am in dragoste toamna Visez mereu la dragoste. cand vine toamna Nu v...
-
Sa ierti o persoana, fiecare data o persona este dovada. iubirii in Octombrie. S iubesti , si sa ierti, este...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu