luni, 18 iunie 2018

Copilaria






Copilaria mea a fost frumoasa cu   oameni buni  , sufletesti , . draguti si   ,sinceri,
Am avut  tot ce   mi -am dorit    in copilarie chiar  daca am stat  departe de familie.
si de  casa  dar     pot  spune ca a  fost  o copilarie binecuvantata de Dumnzeu.   El A  facut , minunie  cu mine... copiralia ,   am  trait-o la Busteni     doar    vacantele de vara, Pasti si Craciun venia  scasa   si     erau  de  vis,  acele  zile  ,   cu  familie . Copiralia  mea a fost  o  lupta  pentru  existenta. ,  un sacrificiu.   un  drum   spre  vindecarea  trupului. Insa sa , acceptam   suferinta  ca o   bucurie .La  finalul  adolescentei  .
 mi-am  dat  seama care sensul  vetii ,el:  este :sa ne apropriem   mai mult de Dumnzeu sa,cautam imparatia cerului .

Copilarie    este un vis.
 Fericirea este  copilaria,
   Dragostea     este copilaria
 Copilaria  este   ca o  stare    pozitiva,
Copilaria inseamna joaca si somn.
Unii  copii au o  copilarie  trista  fara   parinti, jucari , Mos Craciun   afectiune.   iubire. .Copiralia    este libertate,,
In  copiralie  aprindem  vise   in noi 
In  Copilaria este ras, plans , emotie    fericire , bucurie , dragoste   si tot ce este mai frumos.
Mi-am iubit copilaria

In      vremea copilariei  mele  minunate am invat  sa iubesc   si  sa iert,.Copilaria este : etapa    cea mai  frumoasa a  vetii . Imi  este dor  de   copilaria  mea fara   telefone mobile,  fara internet  doar cu  jucari si povesti   cu  zane si cu printi,
.In    c0pilaria  avem   . toate visele  drumurile,   usile, deschise,  Nu  uita ca,  , anii  copiraliei  tale zboara ca,  vantul ca  gandul si  trebuie sa ai   speranta in : suflet.
Copilaria este  taramul  fericirii.
Copilaria  este singura  fericire pierduta.
Copilaria este o  poveste cu heppy  end.
Rairul  pe pamant  este copilaria.
Copilaria  este creativitate.Vise  melancolice ai in  copilarie
Naivitatea  si  inocenta  o  avem in copilarie.
Un basm  fara  sfrasit este copilaria.
Traim  din  plin in copilarie si uitam notiunea timpului .Copilaria  este dulce.Sa nu iti  regreti copilaria nici -o  clipa.Copilaria  ne  pregateste    pentru  viata,Fa-fi copilaria  frumoasa si bucura-te si iubeste  viata.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Hello decembrie:Ganduri decembrie

A Mai   trecut  un an din viata mea; A  Venit  decembrie. plin  de  bucurii. In  decembrie m-am  nascut  eu.  si cred  ca sunt ...